top of page
  • Yazarın fotoğrafıKaliteTürk

GMP BELGESİ ISO 22716 İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI GİRİŞ

GMP Belgesi ile Amaçlanan Nedir?

Kozmetik ürünlerin üretimi insan sağlığı açısından çok büyük bir önem arz etmektedir. Günlük hayatımızda kremler, parfüm, makyaj gibi pek çok şekilde kozmetik ürünleri kullanmaktayız. Bu sebeple kozmetik ürünlerin hammadde kabul, depolama, üretim ve sevkiyat aşamalarının titizlik ile takibi sağlanmalıdır.


ISO 22716 GMP Belgesi kozmetik ürün üretimi için temel bir belgedir. ISO 22716 Sertifikası ile kozmetik ürünlerinin güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmış olur. Sağlık Bakanlığının yasal şartlarını sağlamakla yükümlü olan tüm kozmetik üretim tesisleri yurtiçi ve yurtdışında kabul görmüş olan GMP Sertifikası ile sertifikalandırarak kalite ve üretim verimliliğini bir adım daha ilerletmiş olacaktır.


Firmaların kozmetik ürünleri yurtdışında satması için GMP Belgesi almaları gerekmektedir. KALİTETÜRK Danışmanlık olarak firmamız yıllar boyu kazandığı bilgi, birikim ve tecrübesiyle ISO 22716:2007 İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI işletmenize kurulması, denetimlerden başarıyla geçilmesi ve ISO 22716:2007 İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI’nın işletmenize kazandırılmasına kadar olan süreçte gereken her türlü desteği vermektedir.

50 görüntüleme0 yorum

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page