MARKET DENETİMLERİ

Migros, Kipa, Metro, BTA, DO&CO, BİM vb. kuruluşların tedarikçilerini veya tedarikçi adaylarını değerlendirmek amacıyla yaptıkları denetimlere İkinci Taraf Denetimleri denmektedir. Ayrıca Migros, Kipa, Metro, BİM vd. marketlerin tedarikçilerine yaptıkları denetimlere Market Denetimleri de denmektedir. İkinci Taraf Denetimi firmanın müşterisi tarafından denetlenmesini ifade etmektedir ve bu nedenle Müşteri Denetimi olarak da geçmektedir.

 

Migros, Kipa, Metro, BTA, DO&CO, BİM vb. kuruluşların her birinin kendisine ait denetim listeleri mevcuttur ve tedarikçilerini bu denetim listelerine göre denetlemektedirler. Bu ve benzeri firmaların tedarikçisi olmak için başvuran işletmeler veya tedarikçisi olan işletmeler ilgili firmanın İkinci Taraf Denetimi veya Market Denetimlerinden geçerek uygun puanı almak zorundadırlar.

 

İkinci Taraf Denetimi veya Market Denetimleri bir defaya mahsus değildir; çalışmaya devam edildiği sürece denetimler müşteriler tarafından belirli aralıklarla haberli veya habersiz olarak yapılmaya devam edilmektedir.

Ne gibi faydalar sağlar?

ÜRÜN, HİZMET VE PERSONEL KALİTESİNDE ARTIŞ

ÇALIŞMA ORTAMINDA İYİLEŞME

İŞ VERİMLİLİĞİ VE MEMNUNİYETİNDE ARTIŞ

HİJYEN VE GIDA GÜVENLİĞİ BİLİNCİNDE ARTIŞ

TEDARİK ZİNCİRİNDE DAHA İYİ BİR YER EDİNME

REKABET GÜCÜ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLERDE ARTIŞ

İHRACATTA KOLAYLIK

DAHA ETKİN BİR YÖNETİM VE STOK KONTROLÜ

GIDA ZEHİRLENMELERİNİN ÖNÜNE GEÇİLMESİ

GIDA İSRAFININ EN AZA İNDİRİLMESİ

DAHA İYİ BİR ÇALIŞAN KADROSU OLUŞTURMA

VERDİĞİMİZ HİZMETLER

MERKEZ OFİS

Cevizlik Mahallesi, Reyhan Sokak, Uğur İşhanı, No: 14/4, Bakırköy – İstanbul

T: +90 212 583 02 04  |  F: +90.212 583 06 08  |  M: +90.532 324 21 54

kalite@kaliteturk.com

İso 9001, İso 14001, İso 18001İso 22000, İso 45001, Üretim İzni ve Diğer Tüm Yönetim Sistemlerinde / Belgelendirme Hizmetlerinde  Hızlı Çözüm, En İyi Teklif

© Copyright.  Tüm Hakları Kalitetürk Danışmanlık Belgelendirme Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.'ye aittir.