top of page

GÜVENLİ ANAOKULU PROJESİ

TÜRKİYE'DE BİR İLK!..

Güvenli Anaokulu Projesi ile anaokullarımız artık çok daha güvende..

Güvenli Anaokulu Projesi KALİTETÜRK Danışmanlık tarafından anaokulları için geliştirilen ve sadece anaokullarına yönelik uyguladığımız özel bir projedir.

 

ISO 9001 Kalite Belgesiyle entegre olarak kurduğumuz bu proje, anaokullarının gıda güvenliği ve hijyen açısından gelebileceği son noktadır. Bu proje sayesinde anaokullarımız artık daha güvende olacak ve velilerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını anaokullarına gönderebileceklerdir. Kalitetürk Danışmanlık bünyesindeki ISO 9001 Başdenetçileri, gıda mühendisleri ve hijyen uzmanları uzun bir süreç değerlendirmesinden sonra toplumumuzun en hassas noktalarından olan anaokulları için bu projeyi geliştirmişlerdir.

 

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ailelerinden ilk defa ayrı kalarak girdikleri böylesine önemli birer kurum olan anaokullarında, sağlıklı ve güven içerisinde eğitim - öğretim alabilmeleri için bu proje hayati önem arz etmektedir. Gıda mühendislerimizin gıda sektöründeki tecrübelerini ve KALİTETÜRK Danışmanlık yan kuruluşu olan MİKROKİM LABORATUARI' nın teknik desteği ile anaokullarında gıda güvenliği, hijyen ve beslenme konusunda bir standart yakalanması amaçlanmaktadır.

Güvenli Anaokulu Projesi, anaokulunun mutfak hijyeni, gıda hammadde seçimi, menülerin hazırlanması, personel hijyeni, sınıf ve anaokulunun bütün ortamını kapsayan bir güvenlik zinciridir.

 

Hijyen ve Gıda güvenliği açısından günümüzde uygulanabilecek en üst seviyedir. Bu projeyi siz de anaokulunuza uygulatarak, çocuklarınızın sağlığını ve güvenliğini en üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

 

Bugün İstanbul’da birçok anaokulunda Güvenli Anaokulu Projemizi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Özellikle öğrenci kayıt döneminde ISO 9001 KALİTE BELGESİ ile Gıda ve Hijyen Denetim Belgesi' ne sahip olduğunuzu gören veliler sizleri tercih edeceklerdir.

 

2010 - 2014 yılları arasında danışmanlık yaptığımız anaokullarında % 25 – 30 oranında öğrenci artışı olduğu gözlenmiştir. Projemiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz. 

bottom of page