top of page

FSMA- Food Safety Modernization Act (Gıda Güvenliği Modernizasyon Yasası)

FSMA- Food Safety Modernization Act  Belgelendirme ve Çözümlerinde uzman kadromuz ile yanınızdayız.

FSMA

Gıda Güvenliği Modernizasyon Yasası

FSMA, Amerika’nın 70 yıldan fazladır oluşturulmuş en ayrıntılı gıda güvenliği reformudur. Taslak, Başkan Obama tarafından 4 Ocak 2011 de imzalanmıştır. Temel amacı kontaminasyonu önlemeye odaklanarak Amerika’daki gıda güvenliğini garanti altına almaktır.

FSMA gıda güvenliği ile ilgili problemleri oluşmadan önlemeye odaklanan bir sistemdir. Bu yasa FDA ya önleyici ve risk bazlı gıda güvenliği standartları ile yüksek oranda uygunluk ve problemleri önleme ve yanıt verme şansı sunmaktadır. Bu yasayla birlikte FDA, ülkeye giriş yapan gıda maddelerini de iç piyasada üretilen ve dağıtılan gıda maddeleri ile aynı standartta değerlendirmeyi hedeflemiştir. Bu nedenle Amerika’ya ihracat yapan tüm gıda firmaları değerlendirme kapsamında yer almaktadır.

DANIŞMANLARIMIZ

ARAMANIZI BEKLİYOR..

FSMA Modülü, BRC Food denetimlerinde firma tarafından istenildiği takdirde denetlenebilmektedir.

KALİTETÜRK Danışmanlık olarak firmamız yıllar boyu kazandığı bilgi, birikim ve tecrübesiyle FSMA Gerekliliklerinin işletmenize kurulması, denetimlerden başarıyla geçilmesi ve FSMA Gereklilikleri Onayının işletmenize kazandırılmasına kadar olan süreçte gereken her türlü desteği vermektedir.

FSMA

FSMA

 Belgelendirmenizde uzman ve dinamik kadromuz en hızlı çözüm en uygun teklif ile yanınızda.

BİLGİLENDİRİYORUZ

Bilgilendirmek  için iletişim kanallarından bize ulaşmanızı veya iletişim bilgilerinizi bize iletmenizi bekliyoruz.

SİZİ YORMUYORUZ

Çalışmalarımızda Size ek mesai harcatmıyoruz. Danışmanlarımız gerekli çalışmaları yapıyor..

BİZE ULAŞIN

Telefon, mail, canlı destek sistemimiz yada whatsapp.. Hangi kanalı kullanmak isterseniz danışmanlarımız bekliyor olacaklar.

bottom of page