top of page
  • Yazarın fotoğrafıKaliteTürk

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Hakkında birkaç Soru ve Cevap

ISO 9001 Standartı Soru Cevap
ISO 9001 Soru Cevap

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, Ne büyüklükte Firmalarda Uygulanabilir?

Kuruluşunuzun boyutu ister 1 kişi olsun ister 1 milyon çalışan, hepsine uygulanabilir.


ISO 9001 Hangi Sektörlerde kullanılan Belgelendirmedir?

Hizmet veya üretim fark etmeksizin, tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmaların uygulayabileceği bir kalite yönetim sistemidir.


Üreticiyim, Ürünlerimin kalitesini ISO 9001 Standartı ile belirleyebiliyor muyum?

ISO 9001 ürünler için bir standart değildir. Ürün kalitesini tanımlamaz. ISO 9001 süreç temelli bir standarttır. Süreçlerinizi kontrol etmek için kullandığınız kalite yönetim sistemi sayesinde, dolaylı olarak ürünleriniz süreçlerin iyileşmesi ile olumlu manada etkilenecektir.


Birey olarak ISO 9001 Kalite Belgesi alabilir miyim?

Hayır, ISO 9001 Standartı bireyler için kişisel bir standart değildir. Bir kişi ISO 9001’ e göre sertifikalandırılamaz. Ancak bireyler, eğitim programları ile, ISO 9001 sertifikalı Baş Denetçi olabilir. Bu sertifika ile, başka firmaları denetlemeye izin sahibi olmuş olur.


ISO 9001 ve diğer standartlarda yıllardır süregelen tecrübemiz ile firmalar için doğru tercih olmaya devam ediyoruz. Sorularınızı yanıtlamamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

303 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ISO 9001 Kalite Belgesi: İşletmeler için Neden Önemlidir?

İşletmelerin günümüz iş dünyasında başarılı olabilmeleri için müşteri memnuniyeti ve kalite standartlarına uygun bir hizmet sunmaları gerekmektedir. ISO 9001 kalite belgesi, işletmelerin bu hedeflerin

ISO 9001 Kalite Belgesi: İşletmenizi Geliştirmenin Anahtarı

Günümüz iş dünyasında, müşterilerin beklentileri her geçen gün artmakta ve kalite standartları da bu beklentilere uygun olarak yükselmektedir. Bu nedenle, işletmelerin kalite yönetim sistemlerini ISO

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page